בס"ד
    12:51:44     28/05/2013     
  
 
דוד מזרחי הדיסק החדש          


 

 

 

בס"ד
 
      
הזמר פייטן שממיס לבבות בשירה מזרחי: 'אשמרה שבת'
דוד מזרחי (43) אב לארבעה ילדים, ירושלמי במהותו שמתגורר בשנים האחרונות בישוב עלי שבארץ בנימין, נמשך מאז ומתמיד לחזנות פיוטית. כבר כילד סלסל כל אימת שהתבקש ואולם כשבגר ביקש להתמקצע, "המוסיקה בנשמתי מאז ומעולם", מסביר מזרחי.
דוד מזרחי אומנם למד מוסיקה, אולם לא באופן פורמאלי וכך, נרכש הרקע המוסיקלי באמצעות השתתפות פעילה במקהלות החזנים הירושלמיות. הוא הוכשר ע"י חזנים ידועים אך חיזק את ידיעותיו בלמידה עצמאית, האזנה לטובי הפייטנים וסגנונות שירה ופיוט ממקורות שונים, עבודה עקבית ורצינית שהובילה לבסוף ליצירת סגנון אישי וייחודי.
כששמו ושמעו החלו לצאת למרחוק, החלו לדחוק בו קהל שומעי לקחו לצאת עם אלבום משלו. בני משפחתו התגייסו לסייע לו בהבאת מלחינים מפורסמים שמצידם, התרשמו מהקול ומהכל. לצד בצלאל גלעדי ועודד מזרחי שכתבו ועיבדו ודניאל בנסמיאן שהלחין, הצטרף ליצירה גם מזרחי עצמו. קולו של מזרחי עדין וממיס לבבות, נועם השירה שהוא יוצר יחד עם יראת שמיים ואישיות כובשת, הביא אותו לקבל החלטות לא פופוליסטיות: הוא לא מופיע בכל מקום, לא מוכן לשיר בשמחות עם ריקודים מעורבים ומקפיד להקפיד בכבודה של שירת הפיוטים שכתבו גדולי עולם.
את הקלטת האלבום שייצא בקרוב בע"ה רחמים פשוטים, יזכרו עוד שנים רבות אנשי האולפן והנגנים. הלחנים עממיים, המזכירים לכל אחד את הבית, את המסורת, סחפו אחריהם את המשתתפים. למרות שמדובר באולפן קר, מנוכר, רחוק מהחמימות של הופעה מול קהל רב, הרי שבזמן שהוקלט הסינגל הנוכחי "אשמרה שבת", התחושה וההתרגשות היו כמו ב"הופעה חיה", הנגנים נכנסו לאווירה של סעודת שבת וזמירות שבת והחלו לרקוד באולפן.
רחמים פשוטים צפוי לצאת לקראת החגים הבעל"ט, שיריו של דוד מזרחי יצליחו לגעת בכל אחד, דתיים וחילוניים, אשכנזים ובני עדות המזרח. האלבום יופץ באמצעות גרינטק, חברת המוסיקה החסידית / יהודית הגדולה בישראל.
סינגל חדש לדוד
.