בס"ד
    12:51:44     28/05/2013     
  
 

 
   
   
   
   
   
   
   
             

 
להיט חדש

 

 

 
   
     
     
     
 


חג השבועות - בפנימיות התורה
 
 
 

"בחג השבועות אנו מציינים את מעמד הר סיני ומתן תורה, אולם הרי כבר האבות קיימו את כל התורה? מה אם כן התחדש במתן תורה?  מאת הרב אבישי אפרגון - ראש ישיבת חב"ד כפר סבא,שירת בעבר בתפקיד מסווג.

 

הילולת "כף החיים" רבי יעקב חיים סופר
 

 
 

רבי יעקב חיים סופר זיע"א מחבר ספרי הלכה : "כף החיים" נולד בבגדד בשנת התר"ל מרבותיו : ראש הישיבה רבי עבדאללה סומך זיע"א. הראב"ד רבי אלישע דנגור זיע"א, אביו רבי יצחק ברוך בן רבי אליהו זיע"א נפטר בשנת התרצ"ט ט' סיון מנוחתו כבוד בהר הזיתים ארץ הקודש.

 
 
"הרפואה השמיימית ושמה גשם"
 
  הרפואה השמיימית ושמה גשם  
 
הגשם היורד החל מאחרי חג הפסח ועד חג שבועות הינו גשם של ברכה ובפרט גשם שיורד בחודש אייר הוא גשם שמביא ברכה לאדם הנרטב בו...
 
סעודת משיח בשביעי של פסח
   
 
בשעות אחר-הצהריים של חג 'שביעי של פסח' בארץ הקודש, ו'אחרון של פסח' בחו"ל, מקיימים המוני בית ישראל את המנהג המיוחד שתיקן הבעל-שם-טוב, מחולל תנועת החסידות, לאכול סעודה שלישית מיוחדת בחג זה וקרא לה 'סעודת משיח', משום שביום הזה מאיר גילוי הארת משיח. נוטלים ידים ואוכלים מצות ומאכל נוסף. בשנת תרס"ו הוסיף על כך כ"ק אדמו"ר שלום דובער-בער (הרש"ב) נ"ע, הנשיא החמישי בשושלת נשיאי חב"ד, לשתות 'ארבע כוסות'.
 
  מכירת חמץ לפסח אונליין  
 
 
 
 
גם השנה, כמו בשנים עברו, נשמח להקל עבורכם את ההתרוצצויות לקראת חג הפסח ולבצע עבורכם את מכירת החמץ. מכירת החמץ באתר (kipa.co.il) קיבלה את הסכמתו ההלכתית של הרב שלמה אבינר שליט"א ראש ישיבת עטרת כהנים ורב הישוב בית אל, ואת הסכמת הרב אליקים לבנון ראש ישיבת ברכת יוסף ורב הישוב אלון מורה. ​בכדי למכור את החמץ יש צורך בכתובת דואר אלקטרוני תקינה מכירת החמץ באתר מתבצעת אך ורק לתושבי מדינת ישראל. במידה וברצונכם למכור חמץ במקומות שונים יש למלא טפסים נפרדים. אנא המנעו מלהקיש את מספר תיבת הדואר שלכם במקום הכתובת- הכתובת נועדה לציין את מיקום הבית שבו נמצא החמץ. במידה והנכם מבצעים מכירת חמץ עבור אדם אחר, אנא הקפידו למלא את פרטיו של בעל החמץ ולא של שליחו למכירה. לחצו כאן כדי למכור את החמץ!
 
  כ"א אדר הילולת רבי אלימלך מליז'ענסק זיע"א נ"ע  
  רבי אלימלך מליז'נסק
 
 
 
כבוד קדושת רבי אלימלך וויסבלום מליז'ענסק אחיו של הצדיק רבי זושא מאניפולי ובנם של רבי אליעזר ליפמאן והצדקת מירל מיריש, נשותיו הצדקניות שפרינצא בת רבי אהרון, וגיטל בת רבי יעקוב. רבי אלימלך נולד בשנת ה'תע"ז נסתלק בשנת ה'תקמ"ז, רבי אלימלך היה תלמדו של המגיד ממעזריץ, ספרו "נועם אלימלך" שם יש מאוצרותיו דברי אלוקים חיים, כמו כן חיבר רבי אלימלך תפילה קדושה ברוח הקודש. לקריאת התפילה יש להיכנס למאמר המלא!
 
 
אור שבעת הימים - אמרה א'
 
   
 
הצוות של הפצת אוצרות הבעש"ט לקח על עצמו יוזמה חשובה זו למען עם ישראל,אולם לכל אחד ואחת מעם ישראל יש מקום למשימה הגבוה מכל.
אחים יקרים, היו שותפים בזירוז הגאולה אנו זקוקים לכל אחד ואחת כדי שלכל בית יהודי יגיעו המסרים של הבעל שם טוב לשם כך דרושים מתנדבים לצוות אהבת חינם .. מקלידים .מתרגמים לכל שפה .גרפיקאים . מפרסמים ומקדמי פרסום .כל הצעה להרחבת המעגל והתיעלות תתקבל בברכה גם ביקורת בונה שתאיר את עיננו תהיה מקור ברכה. מחכים לך וגם לך ...בידכם להביא את הגואל....אמן.

 
 
 
איך לזרז את הגאולה? אוצר ה' מהבעש"ט הקדוש
 
   
 
במכתב שכתב הבעל שם טוב לגיסו רבי גרשון מקיטוב זיע"א הוא מספר לו על עליית הנשמה שעשה בראש השנה שנת התק"ז ופגש את המשיח ושאל אותו מתי תבוא ?? ענה המשיח לבעל שם טוב לכשיפוצו מעינותיך חוצה אגיע לגאול את עם ישראל .הפצת תורות הבעל שם טוב מזרזות את הגאולה. (מקור : כתר שם טוב דף ו')
 
 
אוצרות הבעל שם טוב האמונה העליונה היא "האמונה הפשוטה"
 
   
 
מהי האמונה הגבוה ביותר שהבעש"ט החזיק בה יותר מכל ?
מהי הכוונה של פירוש המילות שעליה המליץ רבי ברוך ממעזיבוז ?
ישנם דרכים רבות להשיג את האמונה, שבילים רבים מובילים את האדם להגיע לאמונה טהורה כל אדם בעולמו סולל את הדרך לאמונה אך השאלה מהי האמונה הנבחרת מכל שבה יש לדבוק ?

 
 
נצחו אראלים את המצוקים הרה"ג בנימין בצרי זצ"ל
 
   
 
לאחר יסורים נוראיים ובתוך זמן קצר אחר הסתלקות אשתו הרבנית יוכבת רחל בצרי נ"ע. י"ג טבת תשע"ד הסתלק הרה"ג בנימין בצרי זצ"ל. הרב היה מקרב את ליבם של אחינו בית ישראל לאבינו שבשמיים אלפים רבים התקרבו דרכו בעיר באר שבע בה הוא קבע את מושבו. מזה עשרות שנים שפועל להפיץ יהדות בעיר ואף הקים מדרשיות ואת ישיבת "בית יוסף" ועמד בראשה. הממלכה שהעמיד הרב יצרה ממש קריה תורנית הנקראת " קרית האבות " ...הרב הינו צאצא של גדולי עולם מחד של הענק התורני הבן איש חי זיע"א והרה"ץ המקובל הרב יהודה פתיה זיע"א. כשם שהם הטביעו את חותמם על עולם היהדות לדורות כן הרב בנה עולמות של דורות. תהי נשמתו צרורה בצרור החיים.
 

מהרב אבישי אפרגון-טור על ההכרח בלימוד פנימיות התורה
 
 
 

"מהי פנימיות התורה?  מדוע עלינו ללמוד אותה?  על החיוב בלימוד פנימיות התורה ועל סגולותיה ומעלותיה הנפלאות בטור שלפניכם מאת הרב אבישי אפרגון - ראש ישיבת חב"ד כפר סבא".

 

הילולות היום יום כ' אב
 


-הרה"ק אליעזר ברנדווין מאזיפולע זצ"ל בהרה"ק יהודה צבי זצ"ל מסטרעטין אשתו שרה בת רבי יוסף וידרמאן מבילוקמין זצל נסתלק בשנת :תרכ"ה
-הרה"צ אהרון טווערסקי זצ"ל בהרה"ק דוד זצ"ל מסקוירא נסתלק בשנת תרע"ז
-הגה"צ לוי יצחק זצל בהרה"ק ברוך שניאור זצל שניאורסון דור רביעי בן אחר בן לצמח צדק מלובביץ זיעא אמו זעלדא רחל בת רבי זלמן חייקין זצל אשתו הצדקת חנה עה בת רבי מאיר שלמה ינובסקי זצל {אב הרבי מנחם מענדל מילובביץ }מאלמא אתא .נסתלק בשנת : תש"ד
-רבי יוסף יהודה ארדיטי זצל מסלוניק
-רבי מרדכי אלחאייך זצל מגדולי דייני טוניס נסתלק בשנת תקל"ז
-רבי ניסים חדאד זצל בן חנאני מרבני נאבל טוניס מחבר ספר "חן טוב" נסתלק בשנת תרס"ג
-רבי יעקב דוד זצל ב"ר ישראל איסר בידרמן זיעא מווישגרוד
-רבי שלום יוסף פרידמאן ממעליניצא זיעא בר נחום בער מסאדיגוראזיעא אמו פעריל בת רבי אברהם יעק מסאדיגורא זצל אשתו הראשונה -חוה חיה בת רבי ישראל מסדיגורא זצל נסתלק בשנת תרפ"ז
-רבי יהודה זרחיה אזולאי זיעא נין החיד"א כק רבי חיים דוד אזולאי זיעא נסתלק בשנת התר"ל
-הגמ"ר יוסף שטיינהרט מפיורדא בר מנחם זצל מחבר ספר "זכרון יוסף" נסתלק בשנת תקל"ו
-הרהק דוד מזאבלטוב זיעא בן הרהק מנחם מענדל מקאוסוב זיעא מנוחתו כבוד בזבאלטוב נסתלק בשנת תר"ח
-רבי בן ציון אלקלעי זצל מחבר ספר "חמדת ירושלים"
-רבי שמואל זצל בן רבי חיים זצל אב בית דין לבוב נסתלק בשנת ע"ב 
 
 

"אוסף הילולות היום" מעודכנות מ-9 לוחות וספרים נדירים : מקראה, לוח דבר בעתו, לוח הרב מזוז, זכרונם לברכה הרב פרלוב, לוח ישיבת יודעי בינה, לוח שיח ישראל, הילולא דצדיקיא דחסידי זוטשקא, ימי זכרון הרב שפירא, ספר גדולים צדיקים צילום ישן מהר פרלוב, לוח חבד.

 

סור​יה-קרב גורלי בחלב חשש מהפעלת נשק כימי
 
 
 

 "בימים אלו מתרחש בסוריה קרב גורלי בין כוחות המשטר לבין המורדים. מהי חשיבותה הגדולה של הלחימה בעיר חלב? מהם הסיכונים שיכולים להיווצר בשל קריסת המשטר הסורי ומהי יכולתה של סוריה לאיים על ישראל? ומה הקשר בין כל זה לבין ה"גזירות הכלכליות" והמצב הבטחוני מול איראן? על כך ועוד במאמר המרתק שלפניכם מאת הרב אבישי אפרגון, ראש ישיבת חב"ד כפר סבא, אשר שירת בעבר בצה"ל בתפקיד מסווג".

 

מתק​פת הטרור בבולגריה והאירועים הדרמטיים בסוריה
 
 "הפגנת המונים בדמשק-המשטר בדרך לקריסה"
.
 
 

על מתקפת הטרור בבולגריה ועל האירועים הדרמטיים בדמשק, הנשק הכימי בסוריה, ועל אמונה ובטחון בה' יתברך והגאולה הקרובה, מאת הרב אבישי אפרגון, ראש ישיבת חב"ד כפר סבא, אשר שירת בעבר בצה"ל בתפקיד מסווג. 

 

הילולת יהושוע בן נון זיע"א כ"ו ניסן
 
 
 
היום כ"ו ניסן הילולת יהושוע בן נון מנוחתו כבוד בכפר כיף אל חארס נביא ה' לוחם מלחמות ה'  מושיעם של ישראל ומי שזכה להנהיג את בנ"י ולהכניסם לארץ הקודש והיחיד שזכה שמשה רבינו יאציל מכוחו להיות מנהיג עם ה' הבא אחריו עלה בסערה השמימה בשנת ב"תקיז ומנוחתו כבוד בכפר חארס. המוני בית ישראל עלו בהמוניהם ביום כ"ה ליל כ"ו על ידי ארגונים מבקשי ה' תוך כדי לווי שמירה וכוח צבא גדול שאבטח את ההמונים. התקשרות ליהושוע בן נון ולכל צדיקי אמת היא מתחילה בהתקשרות במחשבה אודותיו. בהדלקת נר לע"נ, בעליה לציון, ובעיקר בלימוד תורתו.
 
הילולת כ"ק ה"דברי חיים" שהבטיח הגנה מהמחלה
 
 
 
היום כ"ה ניסן הילולת האדמו"ר כ"ק רבי חיים מצאנז בן רבי אריה ליבוש זצ"ל. הרבי מסטמאר אמר שה"דברי חיים" הבטיח שמי שילמד את התומר דבורה פעם בחודש מובטח לו שהוא לא יפגע מהמחלה הידועה ס.ר.ט.נ. גאון ה' בקדושה ותורה, חבר שות דברי חיים, דברי חיים על שמות גיטין, וספר מקוואות.נסתלק בתרלו, מנוחתו בצאנז.
 
ההסתלקות הפתאומית של רבי שמעון הצדיק
   
 

בערב שביעי של פסח כ' ניסן תשע"ב חש הרב שמעון הכהן פרידמן המכונה בפי כל "שמעון הצדיק" שלא בטוב ומיד הובהל לבית חולים ותוך שעות עלה בסערה השמימה והותיר אחריו משפחה ועדה שלמה מכל גווני הקשת הרחבה המומים ומזועזעים.בקשתו תפיצו את התומר דבורה וגם את ספרו של אליהו הנביא.

 
"תומר דבורה" הבטחת הצדיקים הקדושים
   
השל"ה הקדוש הבטיח - שכל  מי שירגיל בספר הזה ואומר אותו בכל שבוע או בכל חודש, מובטח לו שהוא בן עולם הבא.
הרבי מדאנז הבטיח -  כ"ק "הדברי חיים" בספר תומר דבורה מובטח לו שלא יפגע מהמחלה הידועה ס,ר,ט,ן רח"ל כך גילה כ"ק הרבי יואל מסטמאר זיע"א.
 
 
  
 הילולת רבי חיים סינואני מנוחתו כבוד ביהוד  זיע"א
   
 
 
מארי חיים סינואני זצ"ל
מגדולי חכמי ומקובלי תימן בדורנו. נולד בעיר סנואן שבתימן בשנת תרנ"ח לאביו ר' יחיא ממשפחת בידה.
קיבל סמיכת חכמים מאביו.
 
 
 הילולת רבי גרשון אברהם מקיטוב גיס הבעש"ט זיע"א
   
 
 
רבים פוקדים היום כה' אדר  את ציונו הקדוש של רבי גרשון אברהם מקיטוב'ער זיע"א אשר בהר הזיתים.
 
 
אוסף תמונות מהילולת אור החיים הקדוש טו תמוז תשס"ז  
     
 
הילולת אור החיים
הילולת אור החיים הקדוש כפר חב"ד  01/07/07 טו' תמוז תשס"ז  על ידי כולל אור החיים הקדוש בית כנסת רשב"י /  שערי אליהו.  
 
 
 
דף קודם
התחברות לחברים

 
 
נא להתפלל עבורם


זכות הקוראים והמתפללים לרפואת היולדת חן חווה בת אוסנת מרים והתינוקת אודיה בת חן חווה

לשלום בית בריאות הגוף והנפש
וזרע בר קיימא
של ורדה לאה בת יהודית
ובעלה מורדכי
נחמן אדם בן שרה


לרפואת הנפש
של לירון אביגזר
בן עליזה ודוד 

לרפואת גילה ברקוסה בת פורטונה למשפחת סבן

ולרפואת הודיה בת כרמלה
וניסן בן מרל יניב בן רינה

בת-שבע בת סולטנה לרפואה שלימה בגוף ובנפש

רפאל חיים (חואטי ציון) בן מרגושה לרפואה שלימה בגוף ובנפש


לרפואת שיסל בת אנה ! 
 

שרה בילה בת מרים
לרפואת הנפש והגוף 


לרפואת מעיין בת ענת !


הרב מיכאל בן רחל
לרפואה שלמה

 

גל חיים בן בתייה לרפואה שלמה!

 

אילן אהרון בן סעדה
לרפואה שלמה


נתן נתנאל בן טינה לרפואה שלמה!
 

אסף יוסף בן בתיה לרפואה שלמה ולזיווג הגון

 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
  

 
 

 
מונה: