בס"ד
    12:51:44     28/05/2013     
  
 

 
   
   
   
   
   
   
   
             

 
להיט חדש

 

 

 
   
     
     
     
 

 
הצדיקים על השמש של חודש טבת "שמש של רפואה"
 
   
 
מקובל מצדיקי אמת שהשמש של חודש טבת היא שמש שמביאה עמה רפואה לאדם. כך אמרו הצדיקים הרב חיים טודרוס תפלינסקי זיע"א, וכן הצדיק הרב בנימין זאב חשין זיע"א למשב"ק. על כן החפץ ברפואה ישתדל לשהות בחודש טבת בשמש. בחודש זה הוסיף המשב"ק אין קרינה מזיקה וכל השמש הזו היא רפואה לאדם.
 
 
דמי חנוכה ללומדים בתורת הבעש"ט והשמיים הפתוחים
 
   
 
כ"ק הרבי מרוזין מגלה על כוחו של היום ה8 של חנוכה הגדול המסוגל לפלאות 
"זאת חנוכה" היום המסוגל שבו כל אחד ואחת מבני ישראל יכולים לקבל ניסים גלויים וישועות בפועל..
 
 
 
109 שנים להילולת ה"שדי חמד"
 
   
 
כ"ד כסליו התשע"ד זו שנת ה-109 להסתלקותו רבי חיים חזקיהו מדיני זיע"א(בן רבי רפאל מדיני זיע"א) שהיה מגדולי הדור נולד בירושלים מרבותיו היו החכם באשי יצחק קובו ורבי חיים בורלא זיע"א בגיל 13 הוסמך להוראה. מספריו אור לי, מכתב לחזקיהו, והספרים "שדי חמד","אוצר בלום" ,"מלא גאונות" ,"חובקת עולם" וכו.. גאונותו וצדקותו ומראהו מלא ההוד קנו לו שם עולם, נסתלק בשנת התרס"ה מנוחתו כבוד בעיר הקודש חברון.
 
 
רדיו אלפיים חוגג את חג הגאולה י"ט כסליו
 
   
 
ילדי כפר חבד יחד עם הרה"ח ישראל אסולין התארחו ברדיו 2000 בתוכנית לאורם נלך עם יונתן אוחנה לכבוד חג הגאולה י"ט כסליו. שבו יצא בעל התניא ממאסר וניצלה תורת הבעש"ט והמגיד. ההתועדות גם לכבוד הילולת המגיד ממעזריץ ורבי חי טייב לא מת. י"ט כסליו הוא ראש השנה לחסידות, אמר בעל התניא מי שישמח בשמחתי אוציא אותו מהמיצר אל המרחב.
 
אוצר ע"ה מהבעל שם טוב הקדוש זיע"א
  

הצוות של הפצת אוצרות הבעש"ט לקח על עצמו יוזמה חשובה זו למען עם ישראל,אולם לכל אחד ואחת מעם ישראל יש מקום למשימה הגבוה מכל.
אחים יקרים, היו שותפים בזירוז הגאולה אנו זקוקים לכל אחד ואחת כדי שלכל בית יהודי יגיעו המסרים של הבעל שם טוב לשם כך דרושים מתנדבים לצוות אהבת חינם .. מקלידים .מתרגמים לכל שפה .גרפיקאים . מפרסמים ומקדמי פרסום .כל הצעה להרחבת המעגל והתיעלות תתקבל בברכה גם ביקורת בונה שתאיר את עיננו תהיה מקור ברכה. מחכים לך וגם לך ...בידכם להביא את הגואל....אמן.

 
 
 
הלחימה וההסתבכות של חיזבאללה בתוך סוריה - נס גדול!
 
   
 
בשבוע החולף העמיק ארגון החיזבאללה את מעורבותו בלחימה בסוריה, באיזור אלקוסייר ובדמשק, והוא סופג אבידות כבדות. ניתוח מפורט של האירועים בטור של הרב אבישי אפרגון - ראש ישיבת חב"ד כפר סבא (שירת בעבר בתפקיד מסווג).
 
 
התקיפות בסוריה – לקראת הדרדרות אזורית?
 
   
 
בסוריה נערכו בימים האחרונים מספר תקיפות של חיל האוויר, ופוטנציאל ההסלמה גדל. על הסיבות למתקפה ועל התגובות הצפויות במאמר של הרב אבישי אפרגון - ראש ישיבת חב"ד כפר סבא, אשר שירת בצה"ל בתפקיד מסווג.
 
 
    כ"ח באייר תשכ"ז יום שחרור ירושלים
 
   
 
ביום כח' באייר תשכז' 1967 במלחמת ששת הימים שוחררה
חלקת ירושלים המזרחית מהשלטון הירדני ובכללה העיר העתיקה הר הבית והכותל המערבי.


 
 
 
שבת מפתח - סגולה לפרנסה לאפות חלה בצורת מפתח
 
  יהושע בן נון  
 


סגולה לפרנסה המתקיימת בשבת שאחרי הפסח, מנהג נפוץ הוא לאפות חלת שבת בצורת מפתח. יש הנוהגים לאפות את החלה בדרך הרגילה ולהטמין בתוכה מפתח אמיתי עטוף, המנהג כתוב בספרי החסידים,

 
 

הילולת מרן הבית יוסף מחבר השלחן ערוך י"ג ניסן
 
 
 
 
הצוואה הגילויים,והטובה שיעשה לבאים לציונו.
שר התורה איש אלוקים קדוש מרן הבית יוסף רבי יוסף קראו בן רבי אפריים נסתלק ביום י"ג ניסן. הרבי מזלצוב הרב מיכלוביץ גילה שהמקובל הרהץ שעייה שינברגר זצ"ל  אמר שמצא כתב מהבית יוסף שכתב לפני הסתלקותו אני יודע שאסתלק ביום שקשה לבוא לציוני על כן מי שיבוא לציוני או יעשה לי הילולא אזי אעשה לו טובה.
 
הילולת משה אלשיך - האלשיך הקדוש י"ג ניסן
 
 
 
רבי משה אלשיך (ה'רס"ז, 1507/1508 - י"ג בניסן ש"ס, 1600‏)היה שד"ר, דרשן ופוסק בצפת. תלמידם של רבי יוסף טאיטאצאק ורבי יוסף קארו ורבו של רבי חיים ויטאל בתלמוד ובהלכה.
 
 
 
הצצה לעולמם של צדיקים
  
בספר הנפלא "זכרונם לברכה" מביא הרב אהרון פרלוב שליט"א אוסף נדיר על צדיקים וחסידים שיום הילולתם חל בחודש ניסן, הסופר מגיש כשולחן ערוך מיינם של צדיקים, הנהגות ומעשיות סגולות ודברי אלוקים חיים מתורתם הנשגבה.
(תמונה של הספר "זכרונם לברכה" חודש אדר)
 

מתקפת המורדים הנוכחית בסוריה ועל הילולת אדמו"ר הזקן
 
 
 

"בימים האחרונים פתחו המורדים במתקפה גדולה על שדות התעופה בסוריה. מהי מטרת התקיפה? מהן ההתפתחויות בשטח? ומהם הניסים הגדולים הקורים בימינו אלה ממש בחזית זו? מאת הרב אבישי אפרגון-ראש ישיבת חב"ד כפ"ס, אשר שירת בעבר בצה"ל בתפקיד מסווג".
 

הניסים הגדולים שהיו במבצע עמוד ענן
 
 
 

במבצע "עמוד ענן" אירעו נסים ונפלאות גדולים, בחסדי ה' יתברך. על נסים גדולים אלו, במאמר של הרב אבישי אפרגון, ראש ישיבת חב"ד כפר סבא, אשר שירת בצה"ל בתפקיד מסווג.
 
 

המשיח מבקש, הפיצו את תורת הבעל שם טוב הקדוש
 
 
 

בראש השנה שנת תק"ז עשה הבעל שם טוב עליית נשמה שבה עלה להיכל המשיח בשמיים, שאל הבעל שם טוב את המשיח מתי תגיע לגאול את עם ישראל השיבו המשיח שתורתך הבעש"ט תתפשט בעולם אגיע.

 

צה"ל מזהיר את חיזבאללה ועל תרגילי יירוט הטילים בארץ ובארה"ב
 
 
 

"בימים האחרונים הזהיר צה"ל את חיזבאללה מפני כל פעולה נגד אזרחים ישראלים. מהו הרקע לאזהרה זו? כיצד הדבר קשור לתרגילים הגדולים ללוחמה נגד טילים אשר נערכים בארץ ובארה"ב? מהי היחודיות של התרגילים הללו? וכיצד כל זה קשור לגאולה? - מאת הרב אבישי אפרגון, ראש ישיבת חב"ד כפר סבא, שירת בעבר בתפקיד מסווג.
 
 
  דף קודם
הבטחת הפלאים של הרה"ץ רבי אריה לייב צינץ
 
 
 
הגאון הקדוש רבי אריה לייב צינץ  בן רבי משה זיע  שנסתלק   ג אייר   תקצג .הידוע בכינויו המהרא"ל צינץ או הגאון מפלוצק אמר ברגעיו האחרונים לתלמידיו הסובבים אותו
בינהם בעל החידושי הרים מגור האדמור מסוכוטשוב וכו  מי שישתדל בהדפסת ספרי אזי אהיה לו למליץ הוסיף הרבי ואמר אין אדם תולה שלט על חנותו אם אין לו מה למכור...
ומי שיעזור בהפצה אעזור לו מן השמיים.
כיצד מתחברים? על הניסים, וגדולי ישראל במאמר המלא.
 
זוכרים את "טבח יד החמישה"
 
 
 
לפני 55 שנה, בראש חודש אייר תשט"ז, כדורי הרצח של חוליית ה'פדאיון', שפרצה לבית-הספר החקלאי בכפר-חב"ד, רצחו מדריך וארבעה בחורים שלמדו בבית הספר למלאכה. היתה זו אחת מפרשיות הטרור שזעזעו את המדינה בשנת תשמ"ח רואיינו ארבעה אישים שקשורים לפיגוע ברדיו 'קול מבשר': הרב אברהם קדוש (תלמיד), הרב מאיר פרידמן ע"ה (מדריך), הרב חיים ריבקין ע"ה (המחלץ) והרב איצ'ה מענדל' ליס ע"ה (מזכיר ועד כפר-חב"ד). התוכנית הוגשה בהנחייתו של ר' יוסף-יצחק קמינצקי, מראיין: שמואל בן צבי והימים האלו נזכרים ונעשים COL מגיש: הקלטה משיחזור ליל הרצח הנתעב.
להאזנה לחץ כאן
 
56 שנים אחרי: ניצולי הפיגוע בכפר-חב"ד משחזרים
 
 
 
רק חור זעיר בפינת החלון מהווה עדות אילמת לכדורים ששרקו באכזריות וגדעו תפילת ערבית של ילדים בשנות העשרה המוקדמות, אבל אשר קדוש, שגב מיימון, יוסף אדרי ובנימין כהן לא זקוקים למוצג ממשי שיספר את האימה שחוו במהלך פיגוע הירי האכזרי בתוך בית הספר למלאכה בכפר חב"ד. אצלם, היא שורדת עמוק בלב ופועמת בוורידים בכל יום מחדש שלושה מתוכם ניצולים ואחד מציל בעל תושייה ואומץ. כולם איבדו חברים קרובים, מחנכים אהובים ותחושת ביטחון קיומית במהלך ערב אחד היום, הם מבקשים להזכיר את ההשגחה הפרטית, להעלות את זכר הנרצחים הי"ד ובעיקר להביט שוב ושוב זה בפני זה ולזהות את הנערים מפעם. (www.col.org.il)
 
 
הפרשת חלה עולמית בשיתוף רדיו 2000
 
   
  בזכות נשים צדקניות !
רדיו 2000 ערוצי הקודש, ונשים צדקניות מרחבי העולם. יקימו עם ירצה ה' בתאריך כ"ח בניסן תשע"ב (19/4/12). החל מהשקיעה ביום חמישי בשעה 19:00 ,ועד יום שישי בשעה 16:00 תתקיים הפרשת חלה עולמית לזרוז הגאולה. הצתרפו בהמונכם למבצע קודש זה שראשו בשמיים. ואין ספק שתפילת רבים תזרז את הגאולה והישעוה הכללית והפרטית.
   
  הילולת רבי אלימלך מליז'ענסק זיע"א נ"ע  
  רבי אלימלך מליז'נסק  
 
התפילה הקדושה מהרבי אלימלך מליז'ענסק זיע"א נ"ע
על מעלת התפילה הקדושה וכוחה העצום בשמי מרום אנו מביאים מעט מהידוע לנו כפי שכתב  הצאצא  דור תשיעי רבי משה יצחק מאיר שיף שליט"א 
 
 
 
מציון יהושע בן נון זיע"א
 
  יהושע בן נון  
 
יהושע בן נון זיע"א
כמידי שנה נקהלים היהודים לבקש על נפשם ויוצאים להשתטח אצל הקדושים אשר בארץ המה, אוסף תמונות מהציון יהושע בן נון.
 

   
 
 
חגיגות פורים / פורים בבירה
 
  פורים בבירה  
 
פורים בבירה
המלכים בשיתוף דוס מיוזיק מציגים: פורים בבירה ביום ראשון יד' אדר תש"ע (28/02/10 למניינם) בשעה 20:00 באולמי "שירת ירושלים"  כנפי נשרים 64 גבעת שאול, ירושלים.
 

   
 
 
ילדים זה  שמחה
 
  פורים בבירה  
 
ילדים זה שמחה

 

   
 
 
  דף קודם
התחברות לחברים

 
 
נא להתפלל עבורם


זכות הקוראים והמתפללים לרפואת היולדת חן חווה בת אוסנת מרים והתינוקת אודיה בת חן חווה

לשלום בית בריאות הגוף והנפש
וזרע בר קיימא
של ורדה לאה בת יהודית
ובעלה מורדכי
נחמן אדם בן שרה


לרפואת הנפש
של לירון אביגזר
בן עליזה ודוד 

לרפואת גילה ברקוסה בת פורטונה למשפחת סבן

ולרפואת הודיה בת כרמלה
וניסן בן מרל יניב בן רינה

בת-שבע בת סולטנה לרפואה שלימה בגוף ובנפש

רפאל חיים (חואטי ציון) בן מרגושה לרפואה שלימה בגוף ובנפש


לרפואת שיסל בת אנה ! 
 

שרה בילה בת מרים
לרפואת הנפש והגוף 


לרפואת מעיין בת ענת !


הרב מיכאל בן רחל
לרפואה שלמה

 

גל חיים בן בתייה לרפואה שלמה!

 

אילן אהרון בן סעדה
לרפואה שלמה


נתן נתנאל בן טינה לרפואה שלמה!
 

אסף יוסף בן בתיה לרפואה שלמה ולזיווג הגון

 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
  

 
 

 
מונה: